Колежани взеха лесна победа в Първомай

Колежани запазиха традицията с победи над Борислав Първомай и днес нанесоха ново поражение на домакините с 2:1. Головете за пловдивчани вкараха Серафим Михайлов в 43 минута и Сезгин Четин в 49 минута, а за първомайци точен беше Шабан Осман в 90 минута от дузпа. Колежани имаха изцяло превъзходство в срещата, но добрите изяви на Ферди Мюмюн и защитата спасиха домакините от по-голям резултат. Срещата стартира с атаки към двете врати, но към средата на полувремето колежани взеха контрола над играта. В 43 минута след триходова комбинация резултатът беше открит. Тодор Тимонов комбинира с Георги Куртев, който изведе Серафим Михайлов между защитата на първомайци. Нападателят се справи лесно с Ферди Мюмюн и вкара за 0:1.

Втората част започна добре за пловдивчани в 49 минута те водиха с 2:0. Пробив на Мирослав Караилиев по лявото крило завърши с центрира към втората греда. Сезгин Четин овладя и със силен диагонален удар простреля Мюмюн за 0:2. Малко след това Тодор Тимонов видя, че вратарят на домакините е излязъл до дъгата и с удар от центъра едва не вкара гол. Мюмюн с мъка успя пред голлинията да плонжира и избие в корнер. Последваха пропуски Михайлов и Караилиев. В 90 минута Илия Петров фаулира играч на домакините в наказателното поле и съдията Тодор Малинов отсъди дузпа. Шабан Осман вкара за 1:2. В даденото 8 минутно продължение домакините се опитаха да изравнят, но късметът не беше на тяхна страна. След тази победа колежани събраха 25 точки и са осми в класирането. В последният кръг Евроколеж приема Верея.

1911.2016
Още новини
  1. Временно спиране на достъпа до сайта и E-class

Уважаеми колеги,поради технически причини, на 11.06.2019 г., вторник, от 18:00 до 23:00, сайтът на висшето училище ehsem.bg и електронната система E-class няма да бъдат достъпни. Извиняваме